Odlewnia Gawrych logo

Zimnokomorowa maszyna do ciśnieniowego odlewania aluminium Yizumi DM400

Zimnokomorowa maszyna do ciśnieniowego odlewania aluminium Yizumi DM400 to nasza podstawowe urządzenie do odlewania elementów z aluminium o większych rozmiarach niż możemy uzyskać w maszynie Yizumi DM300, o której pisaliśmy wcześniej.
Maszyna Yizumi DM400 jest produkowana przez chińskiego producenta uznanych maszyn do wykonywania odlewów firmę Yizumi.

Parametry maszyny DM400 istotnie wpływają na nasze możliwości produkcyjne w zakresie wielkości i masy elementów z aluminium jakie możemy zaoferować naszym Klientom. W maszynie wielkość płyty odlewniczej to 1000×1000 mm oraz możliwość wtryśnięcia jednorazowo do 4,8 kg płynnego aluminium. Siła zamykająca to 4000 kN, a siła wtrysku to 370 kN.

Maszyna Yizumi DM400 pozwala na lepsze zarządzanie procesem wtrysku płynnego metalu do formy odlewniczej dzięki zaawansowanym systemom sterowania firmy Siemens. Maszyna posiada zoptymalizowany system docisku płyt co pozwala równomiernie rozłożyć siłę nacisku na całą płytę i tym samym minimalizowane jest ryzyko uszkodzenia formy odlewniczej.

Zimnokomorowa maszyna do ciśnieniowego odlewania aluminium Yizumi DM400 - Odlewnia Gawrych Budzyń
Zimnokomorowa maszyna do ciśnieniowego odlewania aluminium Yizumi DM400 - Odlewnia Gawrych Budzyń

W tej nowoczesnej maszynie do ciśnieniowego odlewania aluminium proces produkcji elementu jest wysoce zautomatyzowany dzięki czemu uzyskujemy wysoką jakość, powtarzalność i stabilność gotowego produktu. Dzięki optymalizacji procesu wtrysku, oczyszczania, smarowania, odżużlania uzyskujemy wyższą wydajność i niższy koszt końcowy odlewu. Proces obróbki gotowego jest krótszy, a zużycie surowca niższe.

Główne cechy maszyny Yizumi DM400:

  • zintegrowany system wtrysku o konstrukcji tłoka niepływającego – niska usterkowość systemu,
  • system wtrysku NFP – prosta budowa, wysoka niezawodność i trwałość,
  • silniki są sterowane przez serwomotory więc zużycie energii jest mniejsze o około 50% w porównaniu do tradycyjnych silników; wpływa to również na czas cyklu całej produkcji; możemy pochwalić się czasem pełnego cyklu produkcyjnego odlewanego elementu na poziomie ok. 20-30 sekund; tak krótki czas jest też efektem optymalizacji wytworzonej formy odlewniczej i wcześniej wykonanym symulacjom odlewniczym,
  • inteligentny system kontroli jakość procesu – od wtrysku do gotowego wyrobu,
  • niezawodny system zwierania płyt dociskowych – wysoka sztywność układu, równomierna dystrybucja naprężeń i małe odkształcenia pozwalają na precyzyjne zaciskanie formy – niskie ryzyko uszkodzenia formy odlewniczej,
  • wielkość obszaru odlewania do 1000 cm2,
  • dokładność odlanego elementu do +- 0,01 mm.

Gotowe wyroby aluminiowe wykonane techniką ciśnieniowego odlewania w zimno komorowej maszynie Yizumi DM400 możemy dla Państwa poddać dalszej obróbce mechanicznej i chemicznej. Posiadamy możliwość polerowania wyrobów, malowania proszkowego, malowania lakierami UV, platerowania lub anodyzowania.

Największym elementem odlewanym maszynie DM400 jest nasz sztandarowy produkt od lat cieszący się dużym zainteresowaniem klientów, a mianowicie tralka dekoracyjna. Wymiary elementu to 1050 mm wysokości i 215 mm szerokości. Waga gotowego produktu to 4,5 kg.

Decorative stair baluster - High Pressure Die Casting Gawrych Poland

Jesteś zainteresowany wykonaniem odlewu z aluminium

Zadzwoń do nas